Prázdninová přírodovědná expedice

Prázdninová přírodovědná expedice 2021

Ve středu 7. a ve čtvrtek 8. července se vydáme na prázdninovou přírodovědnou expedici. Ve středu vyrazíme na celodenní výlet (od 8.30 do 16.00, možná i o něco déle), při kterém prozkoumáme okolí Poličky a společně nasbíráme všelijaké vzorky přírodnin, které pak ve čtvrtek dopoledne (od 8.30 do 13.00) prohlédneme a zanalyzujeme v naší půdní laboratoři. V průběhu expedice i při zkoumání odebraných vzorků si zároveň trochu procvičíme angličtinu.

Akce je určena nejen dětem (počínaje dokončenou 3. třídou), ale případně i dospělým. Počet účastníků je maximálně 16, na akci je třeba se předem přihlásit. Pokud se chcete expedice zúčastnit, napište Marcele Feltlové na e-mail feltlova@knihovna.policka.org nebo jí rovnou zavolejte (777 296 592), aby s vámi mohla počítat.

Na středeční celodenní výlet se vhodně oblečte, budeme prozkoumávat i místa, kam lidská noha vkročí jen málokdy, a občasný déšť nás od výpravy rozhodně neodradí. Nezapomeňte na jídlo a pití, v přírodě rychle tráví a letní žár bývá bez dostatečného přísunu tekutin opravdu úmorný. Také ochrana před klíšťaty a dotěrným hmyzem (repelent) je důležitá. Pokudu si s sebou vezmete i oblečení, které si můžete namočit, budeme moci prozkoumávat i život ve vodě. Nezapomeňte na vyplněné a podepsané čestné prohlášení zákonného zástupce (pokud jste dítě), nebo čestné prohlášení (pokud jste plnoletý/á). Sejdeme se ráno v 8.25 před budovou Městské knihovny Polička. Přijďte, prosím, včas. 

Také ve čtvrtek se sejdeme ráno v 8.25 před budovou Městské knihovny Polička a společně půjdeme nahoru na Půdu (aby i ti, kteří u nás ještě nebyli, neměli strach, že zabloudí). Přijďte, prosím, včas. (Pokud dorazíte později, zvoňte na zvonek označený “učebny 2. patro”, který je vlevo od vstupních dveří do knihovny.)

S sebou si přineste: vyplněné a podepsané čestné prohlášení zákonného zástupce (pokud jste dítě), nebo čestné prohlášení (pokud jste plnoletý/á), přezuvky, svačinu, pití, roušku nebo respirátor (na pohyb po chodbě). Můžete si donést i tužku a gumu (ale není to nutné).