3D tisk

Půda jako prostor pro setkávání 3d tiskařů a zájemců o 3d modelování a 3d tisk. Přijďte pobýt, sdílet zkušenosti, čerpat inspiraci a potkat se. Těšíme se na vás během Otevřených Půd každé pondělí, čtvrtek a neděli odpoledne.

Na našem YouTube kanálu si nalaďte playlist věnovaný 3D tisku.

Díl 1: Co je to ten 3D tisk? A jak se na Půdě 3D tiskne?

Díl 2: Co to obnáší, když si chci něco vyrobit pomocí 3D tisku?

Díl 3: Jak si modely stažené z internetu jednoduše upravit?

Další videa o 3D tisku na nichž jsme se podíleli:
Projekt SYPO – online webinář: Úvod do problematiky 3D tisku (lektor T. Feltl)

Projekt SYPO – online webinář: Začínáme s 3D modelováním (lektor T. Feltl)

Můžete také modelovat doma a modely k vytisknutí posílat na e-mail puda@knihovna.policka.org (pouze osobní vyzvednutí v knihovně).

Začít modelovat můžete v on-line prostředí (ve webovém prohlížeči, bez nutnosti instalovat software) např. v TinkerCAD pro začátečníky nebo pro pokročilé v OnShape.

V případě, že preferujete klasický software, který si nainstalujete k sobě na počítač, vřele doporučujeme DSM (DesignSpark Mechanical). Jedná se o pokročilý modelovací CAD SW odvozený od komerčního ANSYS SpaceClaim. DSM je zcela zdarma, a to i pro komerční využití, velice snadno se ovládá a rychle se v něm postupuje kupředu. Právě DSM využíváme na Půdě k pokročilejšímu 3D modelování nejvíce.

O 3D tisku si můžete načíst také články, zejména od Tomáše v elektronickém časopise e-Mole.cz!

V knihovně potkáte tyto 3D tiskárny tiskárny

a Hančina

  • Molestock S,
    kterou si v roce 2016 postavila v Poličce :).

Na jaře 2020 se knihovna podílela na vzniku iniciativy Tiskne celé Svitavsko a pro 3D tiskaře také spravujeme facebookové skupiny Tiskne celé Svitavsko a 3D tisk v Poličce a okolí.