Srpnové dopolední výlety do mikrosvěta 2021

Srpnové dopolední výlety do mikrosvěta 2021

Tři srpnová dopoledne (25. 8, 26. 8. a 27. 8.) od 8.30 do 13.00 budou na Půdě vyhrazena zájemcům o výlety do mikrosvěta. Pokud vás zajímá, jak vypadají rostliny, živočichové i běžné věci, když si je prohlédneme pěkně zblízka, lupou nebo mikroskopem, a pokud se chcete naučit, jak si správně připravit mikroskopický preparát, jak funguje mikroskop a jak se správně dělají náčrty toho, co pozorujete, neváhejte a přijďte. Všechna tři setkání na sebe budou volně navazovat, ale můžete přijít jen na některé z nich. Při pozorování si zároveň trochu procvičíme angličtinu.

Akce je určena nejen dětem (počínaje dokončenou 3. třídou), ale i dospělým. Počet účastníků je maximálně 8, na každé setkání je třeba se předem příhlásit. Pokud se chcete setkání zúčastnit, napište Marcele Feltlové na e-mail feltlova@knihovna.policka.org nebo jí rovnou zavolejte (777 296 592), aby s vámi mohla počítat.

Aktuální počet volných míst: (27. 8.) 5 míst. (Aktualizováno 26. 8. 2021.)

Sejdeme se ráno v 8.25 před budovou Městské knihovny Polička a společně půjdeme nahoru na Půdu (aby i ti, kteří u nás ještě nebyli, neměli strach, že zabloudí). Přijďte, prosím, včas. (Pokud dorazíte později, zvoňte na zvonek označený “učebny 2. patro”, který je vlevo od vstupních dveří do knihovny.)

S sebou si přineste: vyplněné a podepsané čestné prohlášení zákonného zástupce (pokud jste dítě), nebo čestné prohlášení (pokud jste plnoletý/á), přezuvky, svačinu, pití, roušku nebo respirátor (na pohyb po chodbě). Můžete si donést i tužku a gumu (ale není to nutné).

Pokud máte nějakou přírodninu (nebo něco jiného), kterou byste si chtěli prohlédnout lupou nebo v mikroskopu, přineste si ji s sebou.