Setkání DIGI centra Elixíru – 25. března 2024

V pondělí 25. března 2024 v době od 16:00 do 18:00 proběhlo první nesmělé setkání našeho nového DIGI centra Elixíru v Poličce na téma Robotika!

V pozvánce jsme lákali na roboty od školky po střední…

– Máte ve škole nějakou robotí havěť, víte jak ji zkrotit? Do škol vám také můžeme vybrané roboty až na měsíc zapůjčit…

Registrační formulář na tuto i příští akce. Přijít můžete i bez registrace, ale budeme-li vědět kolik a odkud vás dorazí, bude se nám setkání lépe připravovat :).

Sešla se tu kolegyně, která připravuje přírodovědné programy pro školky a školy v okolí, ale také za ní chodí k nám na Půdu domácí školáci a zajímá se, jak a kterými roboty lze přírodovědné bádání vhodně zpestřit. Později dorazila také vedoucí rodinného centra zaměřeného na děti s PAS a kolegyně, která pracuje jako asistentka na základní škole a zároveň v místní ZUŠ. S nimi jsme sdílely zkušenosti, jak využívat zejména krokové roboty pro „dekompozici“ problémů a činností i v reálném životě.

Třešničkou bylo sdílení velikonočních aktivit pro mladší děti od školky po 1. stupeň ZŠ  – šablona na malování kraslic do Bee/Blue botích map ke stažení (nebo pro kteréhokoli jiného robota s krokem 15 cm). 

U spřáteleného TIB, kteří se inspirovali u „Robocik.eu“ jsme se inspirovali a dále sdílíme malování velikonočních vajíček pomocí robota postaveného z Lego WeDo. Náš model je vylepšen o senzor vzdálenosti, který řídí, kdy se vajíčko roztočí a rychlost jeho otáčení. 

I přes skromnou účast tří zájemců o „DIGI“ jsme si setkání užili a těšíme se na další  v pondělí 22. dubna opět mezi 16:00 a 18:00., kdy se zaměříme na Canvu a přípravu grafických výstupů pro různé účely.