Vesmírní cestovatelé 2023

V pondělí 31. července 2023 nám odstartoval již třetí ročník příměstského tábora „Dobyvatelé vesmíru – Vesmírní cestovatelé 2023“. 

Den 5

Poslední den astronauti zkoumali vesmírné horniny, zaznamenávali své poznatky, opravovali elektronická zařízení a pak už jen hledali poklad (originální astronautská zmrzlina z NASA).

Den 4

Čtvrtek patří tradičně vědeckým objevům! Tentokrát nás ranní déšť nezastavil a pokračovali jsme dál v průzkumu planet!

Den 3

Třetí den nám počasí přálo a tak jsme mohli naplnit palivové nádrže našich raket 🚀a vydali jsme se k odpalovací rampě. Tady ještě nastal problém s únikem paliva, tak se start trochu opozdil. Závada byla odhalena a dodávka raket se špatně těsnící palivovou nádrží byla nahrazena náhradními raketami a startovali jsme do všech koutů sluneční soustavy. Podařilo se nám přistát nejen na všech planetách sluneční soustavy, ale také přímo na Slunci🌞či Plutu 🪨! Odpoledne se pak strhla vesmírná honička, ale nedali jsme se!😅

Den 2

Druhý den nám počasí překazilo plánovaný start raket 🚀. Naštěstí nás čeká další vhodné okno pro start raket hned následující den. Držte nám palce! Pustili jsme se do tvorby animovaných filmů nejen s formelínou a #Piximakey (děkujeme Moravia Edu za zapůjčení sad), ale také s legem, obrázky či programované ve SratchJr. Následovala přehlídka všech filmů, potlesk všem autorům. Buchtičky s krémem v naší vesmírné Pontopolis z.s. kantýně, moc děkujeme! Odpoledne sportovní hrátky s roboty – #mBot fotbálek ⚽️, #Sphero bowling 🎳 atp.

Den 1

Naši nejlepší astronauti absolvovali poslední přijímací pohovory, důkladnou lékařskou prohlídku. Doladili si své skafandry na míru. A rovnou se začali chystat při modelových misích na vlastní let. Odpoledne patřilo posledním úpravám vlastních raket a týmovým a zájmovým aktivitám 🚀.