Noc s Asimovem 2021 – Sny robotů

Na 2. ledna 2021 připadá 101. výročí narození Isaaca Asimova, amerického spisovatele, biochemika a autora tří zákonů robotiky*).

Letošní noc vzhledem k epidemiologické situaci proběhne „distančně“ a bude volně inspirována názvem jedné ze sci-fi povídek Isaaca Asimova „Sny robotů“. Úkolem bude natočit, animovat, nakreslit komix nebo obrázek na téma o čem takový robot může snít? Co se mu zdá?

Robotí sen je třeba sdílet do 31. prosince 2020 buď na FB události nebo na náš e-mail puda@knihovna.policka.org. Do popisku přidejte doplňující informace a město, kde Váš snící robot bydlí.

Registrovaní čtenáři poličské knihovny si budou moci v pondělí 28.12.2020 mezi 15:00 a 17:00 přijít půjčit robota mBot ke knihovně.  Od úterý do čtvrtka pak budeme od 16:00 do 17:00 na Půdě připraveni s ukázkami programování robotů mBot, případně konzultacemi i k dalším robotům.

Na sobotní odpoledne pak od 15:00 připravíme vernisáž Snů robotů (https://meet.google.com/mre-pqrc-ocf).

Robotí sny / Robot dreams

Jakub, 9 let

Katka, 12 let

ZŠ Kolín V., Mnichovická 62

mBoti z Půdy

Půda_NightWithAsimov2021

*) Tři zákony robotiky v původní podobě:

1. Robot nesmí ublížit člověku nebo svou nečinností dopustit, aby bylo člověku ublíženo.
  2. Robot musí uposlechnout příkazů člověka, kromě případů, kdy jsou tyto příkazy v rozporu s prvním zákonem.
  3. Robot musí chránit sám sebe před poškozením, kromě případů, kdy je tato ochrana v rozporu s prvním, nebo druhým zákonem.