Meet&Code: Internet věcí kolem nás

Cílem naší akce je seznámit účastníky s Internetem věcí, který je často obklopuje a hledat užitečné příklady pro využití v praxi. Zachráníme planetu? Pomůže seniorům? Kde všude a jak může IoT pomáhat?

S Internetem věcí aneb „IoT“ se seznámíme prostřednictvím stavebnice Hardwario Tower, která obsahuje tlačítka, senzory, displeje, ovladače, …

Každý modulek se do sestavy připojuje bezdrátově s nízkou spotřebou energie a tak vydrží třeba i rok, dva běžet na alkalické tužkové baterie. Účastníci se po seznámení s vybranými modulky dozví jak mezi sebou komunikují, seznámí se tak s protokolem MQTT a sestaví ukázkový program ve vizuálním prostředí NODE RED.

V rámci praktického workshopu, pro až 14 účastníků zároveň, si účastníci vyzkouší první projekty, které budeme programovat nad připravenými příklady. Zkusíme i společně vymyslet další možné i nemožné příklady použití a třeba je i hned realizovat. K prostředí NODE RED se účastníci připojí, na základě odkazu pro každého účastníka, ze svého počítače přes cloudové řešení HARDWARIO PLAYGROUND. Na světelný RGB LED pásek bude namířena jedna z kamer přednášeícího v prostředí Google Meet, kde bude workshop probíhat.

Workshop bude probíhat v prostředí Google Meet meet.google.com/ryc-gfnv-mhh.