Maker Faire & Arduino day s Ottíky on-line

Na páteční odpoledne 29.5.2020 a sobotní dopoledne 30.5.2020 pro vás chystáme ve spolupráci s Prague Maker Faire po dvou on-line workshopech – jeden na stavbu open source robota Ottíka #OttoDIY #OttoDIYCZ a jeden na jeho programování v Otto Blockly.

Stavět i programovat s námi bude přímo jejich kolumbijský tvůrce Camilo Parra Palacio!

Na akci je potřeba se přihlásit prostřednictvím přihlašovacího formuláře, abychom vám mohli poslat všechny potřebné informace a odkaz na připojení. Pokud si budete chtít sestavit robota a nemáte součástky, můžete si vybrat jeden z kitů, viz sady OttoDIY.

Program

Pátek 29. 5. 2020

16:30 Stavba robota Ottíka #OttoDIY

18:10 Programování robota Ottíka #OttoDIY

Sobota 30. 5. 2020

10:00 Stavba robota Ottíka #OttoDIY (záznam MFP/MallTV)

11:45 Programování robota Ottíka #OttoDIY (záznam MFP/MallTV)

Stavba Otíka

V 90 minutách postavíme, zapojíme a oživíme open source robota Ottíka #Otto DIY. Stavbu budeme streamovat on-line a vy budete moci stavět s námi a průběžně se doptávat na vše, co vás bude zajímat.

Pro vlastní stavbu budete potřebovat 3D tištěné i elektronické součástky. Z počátku můžete mít jen Ottíka „na vodítku“ připojeného k počítači nebo napájeného přes USB kabel třeba z power banky. Pro samostatný pohyb budete pak potřebovat ještě  4× AA baterie.

Součástky lze dopředu zakoupit zde: sady OttoDIY.

Programování Otíka v Otto Blockly

V 90 minutách se seznámíme s programovacím prostředím Otto Blockly a naučíme Ottíka první taneční krůčky a pohyby. Ottík #Otto DIY vás začne poslouchat a bude dělat, co mu „řeknete“. Budeme programovat on-line a vy budete moci programovat a zkoušet s námi a průběžně se doptávat na vše, co vás bude zajímat.

Pro programování budete potřeba mít připravené a nainstalované prostředí Otto Blockly a správný ovladač Arduina pro Vašeho Ottíka – pro zájemce můžeme dopředu udělat on-line setkání na tuto přípravu.