IoT Barevná Polička

V říjnu jsme s podporou Meet&Code získali IoT stavebnici Hardwario Tower a uskutečnili několik workshopů na první krůčky s Internetem věcí. „Věcí“ připojených k internetu, které tak můžeme sledovat a ovládat.

Pro Adventní čas jsme připravili aplikaci, díky které si s naší IoT barevnou Poličkou můžete pohrát přímo z Vašeho mobilu a měnit barvu Poličky.

Barvy se na barevném LED pásku míchají z tzv. RGB palety podle intenzity jednotlivých složek červené, zelené a modré barvy. Můžete se přidat k červenému, zelenému nebo modrému týmu tak, že nastavíte vhodnou barvu. Každá barevná složka může být zastoupena hodnotou/body 0 až 255.

V knihovně za oknem do náměstí je podsvícená siluleta Poličky, jestli a jak bude svítit, to už je na Vás. Toto je sice jen takové předvánoční „hraní“, ale barevně by naše instalace mohla reagovat třeba také na hodnoty z různých senzorů, například teploty, vlhkosti, pohybu aj. a kromě světýlek by se třeba mohlo spouštět čerpadlo, větrák…, přijít upozornění na mobil atd. 

Návod:

1) Stáhněte aplikaci Blynk.

Android
https://play.google.com/store/apps/details?id=cc.blynk

iOS
https://apps.apple.com/us/app/blynk-iot-for-arduino-esp32/id808760481

2) Spusťte aplikaci Blynk i bez registrace/přihlášení můžete rovnou z úvodní obrazovky zvolit načtení qr kódu naší aplikace pro ovládání osvětlení Poličky.

Úvodní obrazovka aplikace Blynk.

 

QR kód Osvětlení Poličky (Blynk)

 

3) Nyní můžete ovládat barevné osvětlení Poličky

  • Tlačítko ON/OFF – zapnout nebo vypnout
  • Posuvník Jas – pro úpravu jasu
  • Duhová zebra – pro nastavení vybrané barvy.

Pokud nejste zrovna tady u okna, vězte, že Polička svítí stejnou barvou, jako puntík u zebry ve vaší aplikaci :-)! Barevnou změnu můžete sledovat také zde.