Prázdninová přírodovědná expedice

Přírodovědné programy pro domácí školáky

Přírodovědné programy pro domácí školáky budou probíhat v pondělí dopoledne a budou určeny žákům čtyř věkových kategorií (1. až 3. třída, 3. až 5. třída, 5. až 7. třída a 7. až 9. třída).

V září budou programy probíhat v následujících termínech:
13. září (od 8.30 do 12.00) pro 1. až 4. třídu
20. září (od 8.30 do 12.00) pro 5. až 9. třídu

Zářijové programy budou seznamovací či „ochutnávkové“, od října bude pak vždy jedno dopoledne (od 9.00 do 12.30) vyhrazeno jedné konkrétní věkové kategorii žáků. Maximální počet žáků v jedné skupině je 10. Těšit se můžete především na nejrůznější přírodovědná pozorování a bádání, ale nejen na ně… K dispozici budeme mít nejen lupy a mikroskopy, ale i ostatní vybavení, například 3D tiskárny, vypalovací laser, Arduino sady nebo roboty. V průběhu programu si zároveň trochu procvičíme i angličtinu.

Přírodovědné programy připravuje Mgr. Marcela Feltlová. Na každý program je třeba se předem přihlásit (feltlova@knihovna.policka.org, 777296592).

S sebou si přineste: přezuvky, svačinu, pití, roušku nebo respirátor (na pohyb po chodbě). Můžete si donést i nějaký notýsek na poznámky, tužku a gumu (ale není to nutné).