Noc vědců 2021

Nezapomeňte na jednotlivých místech dodržovat vládní opatření v souvislosti s COVID-19. Bude vyžadováno prokázání bezinfekčnosti (platný negativní test, certifikát o očkování nebo potvrzení o prodělání nemoci COVID-19). Antigenní test lze udělat i na místě.

Od návštěvníků se také po celou dobu pohybu v budovách institucí očekává nošení respirátorů (vyjma dětí předškolního věku).

Zažijte letošní Noc vědců na téma čas v prostorách knihovny a Půdy, již v pátek 24. září 2021 od 17:00 do 23:00 hodin. Udělejte si čas objevovat, čas si hrát, čas si číst, čas se potkat…

Páteční noční „otevřená Půda“ nabízí hraní si, ale také soutěže s roboty, možnost si něco vyrobit nebo zkoumat různé signály v čase a protože jsme v knihovně, můžete se zastavit i v čase s nějakou knížkou či si zahrát nějakou deskovou hru.

Workshopy

17:00 – 22:00 Klub deskových her a čas na čtení

18:00 – 19:00 Svělo, zvuk a čas = měření, která jste možná nečekali

Přemýšleli jste někdy o tom, co je to vlastně zvuk a jak je možné, že ho vnímáme? … Ale vždyť je naším letošním tématem čas, to se zvukem přece vůbec nesouvisí!? Nebo snad zvuk pro své šíření „čas“ potřebuje? Nevíte, nebo si nejste jistí? Přijďte si k nám na Půdu vyzkoušet experimentování se zvukem a s časem. Čeká na vás zábava i poučení. Tešíme se na vás v uvedených „časech“ v 18:00 a 21:00 :-).

19:00 – 21:00 Výroba vlastních ciferníků hodin – budeme navrhovat, modelovat, řezat, malovat vlastní hodiny. Pro prvních deset účastníků máme i hodinové strojky. 

21:00 – 22:00 Svělo, zvuk a čas = měření, která jste možná nečekali