Noc vědců 2020 – Člověk a robot

V pátek 27. 11. 2020 se připojíme k akci Noc vědců, akce oživující v jeden večer stovky vědeckých budov, letos v on-line prostoru.

Program je určený všem zájemcům o robotiku a makers aneb kutilství 21. století. Malým i velkým se zkušenostmi nebo bez. Najdete nás v pátek 27.11.2020 od 16:30 hodin na Google Meet – https://meet.google.com/wpk-waia-tmn

V září 2019 jsme ve zkušebním provozu otevřeli nejmladší oddělení naší knihovny – Centrum technického vzdělávání Půda v Městské knihovně Polička. Přijměte prosím pozvání a využijte příležitosti navštívit naše centrum, i když jste z daleka a stavte se, až budete mít cestu do našeho kraje.
Po krátkém představení a procházce po naší Půdě vám představíme její nejstarší novodobé obyvatele – roboty mBot. Do workshopu se můžete zapojit divácky, s vlastním nebo virtuálním robotem mBot a proniknout do programovacího prostředí mBlock.  Workshop na seznámení s robotickou stavebnicí mBot od firmy MakeBlock a blokovým programovacím prostředím mBlock a následným fotbalovým utkáním s našimi robotickými fotbalisty. Registrujte se a ovlivněte přímo dění na hřišti!

16:30 krátké představení a prohlídka Půdy,
16:45 představení robotů mBot a úvod do jejich programování.

Po úvodním programu bude kamera přepnuta na fotbalové hřiště s natěšenými fotbalisty – roboty mBot. Účastníci, kteří se neregistrují k zápasu mohou zůstat nebo přijít do „meetu“ v roli diváků a z pohodlí domova tak fandit vybranému robotovi.

17:00 trénink skupina A
17:15 zápasy skupiny A

18:00 trénink skupina B
18:15 zápasy skupiny B

K účasti na fotbalovém zápase je třeba se registrovat prostřednictvím formuláře zde: https://forms.gle/yUa5YPgrkewy4UzF6. Pokud nemáte spoluhráče do týmu, nezoufejte, zkusíme vám někoho na základě vaší oblíbené barvy najít ;-).

Každý registrovaný účastník obdrží před začátkem tréninku své skupiny na e-mail uvedený v registraci informace potřebné k připojení k nám. Budete potřebovat aplikaci TeamViewer (aktuálně máme ver. 15.10.5).

Turnaje obou skupin se odehrají v časech 17:00–17:50 a 18:00–18:50. Vždy bude čtvrt hodiny na přípravu, tj. připojení, rozkoukání, úpravu programu na ovládání robota a testování a následovat bude přibližně půl hodina na hru. Herní systém a délka jednotlivých zápasů bude upřesněna podle počtu registrovaných týmů. Stejně tak případné rozlosování registrovaných jednotlivců.