Letní tábor na Maděře: Řečtí bohové, kdo dobude Olymp?

Ve spolupráci s knihovnou pořádá volnočasový spolek Barnabáš dětský pobytový tábor. Hlavní vedoucí tábora Jiří Paulíček a jeho spolutáborníci se rozhodli zachovat dlouholetou tradici táborů pořádaných na Maděře (dříve pod vedením Milana Matouše) a výsledkem je tento tábor, který slibuje spoustu dobrodružství. Souboj Titánů a řeckých bohů, koho si přizvou na pomoc?

Skautská základna Tilia Polička, Telecí 136. Ubytování ve stanech s podsadou.
Od 17. července 2022 do 24. července 2022, pro děti ve věku 6 až 15 let. Cena 3400 Kč.

Souboj Titánů a řeckých bohů. Koho si přizvou na pomoc?
V dobách, kdy ještě Zemi nevládli bohové v čele s mocným Diem, ale prastaří Titání, sužovala prostý lid bída a krutá vláda Titánů. Ti však byli svrženi a uvězněni svými potomky, božskými postavami, jež vedl sám Zeus. Ve světě lidí tak zavládl klid a mír, bída byla zažehnána. Nyní se však Titáni opět probouzí a chystají se zaútočit na Olymp a získat zpět nadvládu, o kterou byli připraveni. K odražení Titánů budou bohové z Olympu potřebovat veškerou pomoc, zejména ze světa lidí. Jenže bohové nebyli k hrdinům světa lidí zrovna vstřícní, proto je budeme muset naverbovat my. Pomůžeme tedy Perseovi porazit hrůznou Medúzu, vyléčíme Achillovi jeho ranitelnou patu, osvobodíme Prométhea z jeho věčných muk, a to není zdaleka vše. Jen tak totiž můžeme doufat ve vítězství v bitvě proti den ode dne mocnějším Titánům.

Klasické letní dobrodružství

Vše se bude odehrávat na půvabné skautské základně Maděra v Telecím. Celý tábor se ponese v duchu pomoci řeckým Bohům proti zlým Titánům. Budeme hrát celotáborovou hru. Který oddíl se jako první dostane na Olymp a pomůže Diovi a jeho poddaným vybojovat hru o přežití lidstva a zachování světa, jak ho známe?

Nebude nouze o bojovky v lese, hlavolamy, půjdeme na celodenní výlet.

Děti se naučí, jak si v kotlíku nad ohněm uvařit polévku a další pochutiny, a tak na jeden večer za pomoci vedoucích převezmou práci našich pilných kuchařek.

Plnění bobříků je samozřejmostí. Zaručena je spousta dalších činností, her a zábavy pod dohledem zkušených vedoucích.

Nejen bitva o Olymp

Během celého tábora budou mít děti možnost (nikoliv povinnost):

• Účastnit se zábavně-výukových lekcí angličtiny, které povede lektorka Eliška
  • Objevit kouzlo základního programování a automatizace pod vedením techniků Jirky a Johnyho
  • Zažít neuvěřitelné chemické pokusy pod dohledem inženýrky Áji
  • Vyzkoušet zásady přežití v přírodě s vojandou Hančou

Přihlášky a organizační informace
    Přihlášku najdete na webu, kde se můžete i seznámit s medailonky vedoucích, kteří na tábor na Maděru dlouhá léta jezdili a znají to tam jako své boty.

Skautská základna Tilia Polička, Telecí 136. Ubytování ve stanech s podsadou.

WEB: www.spolek-barnabas.cz

KONTAKT: tabor@spolek-barnabas.cz

Hlavní vedoucí: Jiří Paulíček (739 871 751)

Za Městskou knihovnu Polička Tereza Stříteská a za Barnabáš hlavní vedoucí Jiří Paulíček