First Lego League RePlay 2020

Odkládané regionální kolo mezinárodní robotické soutěže First Lego League sezóny 2020 RePlay se uskutečnilo on-line v prostředí Remote Event Hub v týdnu od 22. do 29. května 2021. 

Robota náš tým _Půda Crew stihl postavit, dík hlavnímu konstruktérovi Kristianovi, ještě před podzimním „lockdownem“. Zdravé jádro týmu se tak v dubnu letošního roku pustilo do nelehké cílové rovinky komplikované distanční výukou i zavřenou Půdou…

Kapitán a hlavní programátor týmu Tom se musel postavit také nové výzvě a sice změně programovacího prostředí z Lego EV3 LabView přešel na Lego EV3 Classroom App. Ale nelitoval. 

Víťa, který šéfoval části týmu zabývajícímu se výzkumným úkolem, programátorsky dotáhl prototyp zábavné a vzdělávací aplikace pro hru po městě.

Kačka se Samem pak pomáhali při ladění robot game, natáčení videí i přípravě prezentace. 

Závěrečný pohovor s porotou pak absolvoval už jen Tom s Kačkou. Všem co vydrželi až do konce je třeba poděkovat za příkladnou reprezentaci! Z krásného 10. místa v celkovém pořadí regionálního kola se naši borci probojovali do národního finále, které se konalo 12. června 2021 v Praze, kam jsme již ale vzhledem k okolnostem nevyrazili a ze soutěže odstoupili. 

Diplomy!