Expedice POLDER

MAKERS – Expedice POLDER

Plánovanou expedici s vypouštěním 3D tištěných raket dlouho oddalovala vyhlášená „corona-omezení“. Den D tak nastal až 11. května. Naložili jsme nezbytné vybavení a vyrazili směrem k polderu nedaleko za městem. Poměrně dosti foukalo, proto jsme začali stavět náš kosmodrom až po důkladné prohlídce terénu. Vytipovali jsme tak místo, kde byla naše startovací rampa poměrně v závětří. Rampa byla postavena a nastala příprava jednotlivých raket ke startu…

Součástí startovací rampy byla i šachovnice „na pozadí“. Ta nám následně umožnila vypočítat z videozáznamu některé zajímavé údaje o startující raketě (zrychlení, rychlost).

Expedice POLDER - 3D tištěné let rakety
Expedice POLDER – 3D tištěné let rakety

Z přiložených fotografií je vidět, jak jsme si Expedici POLDER užili :-). A někteří „makeři“ již zvažují, že po této první malé 3D tištěné raketě zkusí postavit raketu podstatně větší. Do takové rakety se již vejdou i nějaké měřicí „přístroje“ postavené třeba z Arduina a několika modulů čidel.

Doufejme, že naše příští expedice proběhne v příznivější době a bude umožněna i přítomnost diváků. Mezi nimi pak můžete být třeba i vy :-).